آرمان توسعه آپادانا
×

گروه بازرگانی آتاماد

خبرها

Image

استفاده از شیر خشک برای چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی محصولات غذایی معمولا با روش‌های مختلفی ازجمله حرارت لیزر انتخابی(SLS) و اکستروژن مذاب انجام می شوند. این روش‌‌ها به دمای بالا احتیاج دارند و برای ایجاد مدل‌های سه بعدی متشکل از مواد مغذی حساس به دما مناسب نیستند. شیر نمونه‌ای از مواد غذایی است که غنی از مواد مغذی مانند کلسیم و پروتئین بوده و به دما حساس هستند.
Image

روز جهانی غذا

روز جهانی غذا یک روز بین‌المللی است که هر ساله در 16 اکتبر به افتخار تاریخ تاسیس سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (FAO) که در سال 1945 تاسیس شد، جشن گرفته می‌شود. این روز توسط کشورهای عضو سازمان بیستمین کنفرانس عمومی، در نوامبر 1979 نامگذاری شد.
Image

ماست پروبیوتیک وکنترل وزن

پروبیوتیک‌ها بیشتر به دلیل توانایی در تقویت عملکرد سیستم ایمنی، کمک به هضم غذا، کنترل میکروارگانیسم‌های مضر و کمک به جذب مواد‌مغذی شناخته می‌شوند. اما تحقیقات نشان می‌دهد که پروبیوتیک‌ها، از طریق محصولات لبنی تخمیر‌شده وارد بدن شده و همچنین می‌توانند روشی مفید برای کنترل وزن، قند خون، سلامت استخوان‌ها و ارتقا سیستم قلب وعروق و . . . باشند.
Image

نحوه تخمین عمر ماندگاری شیر مایع

عمر ماندگاری شیر تعداد روزهایی است طعم مطلوبش را وقتی در یخچال نگهداری شود، حفظ می کند. دما برای به حداکثر رساندن عمرماندگاری بسیار مهم است. در حالی که حداکثر دمای قانونی که ممکن است شیر مایع پاستوریزه نگهداری شود 45 درجه فارنهایت (تقریبا 7 درجه سلسیوس) است، برای افزایش عمر ماندگاری باید زیر 40 درجه فارنهایت (تقریبا 5/4 درجه سلسیوس) نگه داشته شود.
Image

آیا زنان باردار می‌توانند بلوچیز (پنیر آبی) مصرف کنند؟

بلوچیز پنیری است که با بو و طعم قوی و رنگ ملایم آبی کپک شناخته می شود. معمولا این پنیر را در محصولات لبنی محبوب در چاشنی و سس‌های سالاد و یا در کنار میوه و آجیل یا دیگر پنیرها می‌یابید. از آن‌جاکه این پنیر با کپک و با شیر غیرپاستوریزه تولید می‌شود، ممکن است که تعجب کنید که آیا خوردن آن در دوران بارداری بی‌خطر است یا نه؟
Image

روز ملی پنیر

بیش از یک قرن از برگزاری اولین روز ملی پنیر در آمریکا می گذرد و امروزه این روز با شرکت کنندگانی از سراسر جهان جشن گرفته می شود. در فستیوال های پنیر علاقه مندان امکان آشنایی با تنوع بی نظیر انواع پنیر را داشته و دستور پخت های جدیدی را در انواع غذا ها و یا دسر ها تجربه می کنند.
Image

با لبنیات در برابر COVID-19 بجنگید

دستورالعمل مصرف برای "ایجاد مقاومت با سیستم ایمنی"
چهار انجمن صنفی عمده لبنیات در چین مجموعه ای از دستورالعمل های مربوط به مصرف لبنیات و فرآورده های لبنی را برای ساکنان محلی به امید تقویت مقاومت ایمنی عمومی برای مقابله با شیوع ویروس اخیر COVID-19 صادرکرده اند.
Image

بیستمین سالگرد روز جهانی شیر مبارک!

سازمان غذا و کشاورزی (FAO) سازمان ملل متحد در راستای شناخت اهمیت شیر به عنوان غذای جهانی و تشویق اذهان عمومی نسبت به مصرف شیر و لبنیات در رژیم غذایی روزانه 1 ژوئن را به عنوان روز جهانی شیر انتخاب کرده است.