آرمان توسعه آپادانا
×

گروه بازرگانی آتاماد

خبرها

Image

جدال لبنیات سنتی با صنعت

 فله‌فروشی لبنیات با توجه به حساس بودن لبنیات در زمینه سلامت و مستعد بودن این محصولات و بویژه شیر در انتقال برخی بیماری‌ها، به نظارتی جدی و گسترده نیاز دارد. یکی از تبعات مصرف لبنیات فله در کشور افزایش شیوع تب مالت طی تقریبا یک دهه اخیر بوده است. در این سال‌ها به گزارش معاونت بهداشتی وزارت بهداشت بیماری تب مالت حدود ۲.۵ برابر شد.
Image

سندرم متابولیک؛ قاتل خاموش

​سندرم متابولیک شامل مجموعه‌ای از اختلالات متابولیک از جمله فشار خون بالا، چاقی خصوصاً چربی دور شکمی، تری گلیسیرید بالا، کاهش چربی خوب خون (HDL) و افزایش مقاومت به انسولین گفته می‌شود.
Image

با کالچر هایی که ماست را نوشیدنی میکنند آشنا شوید

​مصرف کنندگان جوان تر چشم انداز متفاوتی در مورد مواد غذایی دارند. آن ها به دنبال غذاهایی هستند که سالم، راحت و خوش مزه هستند. نوشیدنی ماست می تواند همه این نیاز ها را براورده کند.
Image

شکر کمتر، بستنی بیشتر؟

​معضلات چگونگی کاهش محتوای قند بدون از دست دادن عطر و طعم و تأثیر منفی بر فروش محصول ، بسیار چالش برانگیز است زیرا شکر نقش مهمی در غذاهای لبنی، نه تنها در طعم، بلکه بر بافت، رنگ و ویسکوزیته دارد.
Image

تاثیر مصرف شیر بر حفظ جوانی مغز

​این مطالعه نشان داد که میزان گلوتاتیون در افرادی که بیشترین میزان مصرف شیر را دارند، بیشتر و در نتیجه خطر ابتلا به آلزایمر در این افراد کمتر است.
Image

رعایت نکردن بهداشت در مصرف لبنیات سنتی موجب ابتلا به بیماری های واگیر می شود

زنجان - ایرنا - مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت زنجان گفت: گرایش مردم به مصرف لبنیات به ویژه شیر فله ای نسبت به سال های گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است که باید با رعایت نکات بهداشتی از ابتلا به بیماری هایی نظیر تب مالت جلوگیری شود.

Image

ماجرای "پالم" پیام بهداشتی مفیدی نداشت

​ باید توجه کرد که یک درصد پالم در لبنیات هیچ عارضه‌ای ندارد و اگر هم داشته باشد، عارضه آن کمتر از این است که مردم لبنیات مصرف نکنند

Image

تاثیرات افزودن روغن پالم بر ویژگی های فیزیکی-شیمیایی ماست پرچرب

رو متخصصان علوم و صنایع غذایی، به دنبال طراحی و تولید محصولاتی می باشند که علاوه بر خصوصیات حسی و ظاهری مطلوب، دارای خواص سلامتی بخش و تغذیه ای خاص نیز باشد.