آرمان توسعه آپادانا
×

گروه بازرگانی آتاماد

مطالب خواندنی

Image

استارتر دنیسکو

استارتر کالچرها فرمولاسیون میکروارگانیسم های طبیعی یا سویه هایی با سابقه استفاده بی خطر از جمله باکتری های اسید لاکتیک ، مخمرها و کپک ها هستند. در صنایع غذایی، این میکروارگانیسم ها برای جلوگیری از فساد میکروبی مورد استفاده قرار می گیرند و ویژگی های حسی مانند بافت ، رنگ و طعم را بهبود می بخشند، مزایای سلامتی کالچرها نیز به طور گسترده ای تایید می شود. گونه های پروبیوتیکی خاص توانایی تقویت سلامت دستگاه گوارش و بهبود سیستم ایمنی بدن را هنگام استفاده در محصولات غذایی و مکمل های غذایی دارند.کالچرهای دنیسکو در طیف گسترده ای از موارد تخمیری و غیر تخمیری آزمایش شده اند. آنها یا به صورت کالچرهای مستقیم (DVI) یا به صورت استارتر بالک (BS) موجود هستند.
Image

نقش باکتری های اسید لاکتیک در تولید ماست

برای قرن ها ، ماست بخشی جدایی ناپذیر از رژیم روزانه بوده و به عنوان دومین میان وعده محبوب کودکان در جهان شناخته شده است. یک ویژگی مهم برای تعیین میزان استقبال مصرف کننده مربوط به خواص بافتی ما ، مانند گرانروی ، نرمی و سازگاری ، مقاومت در برابر فشار است که امروزه با برخی از مزایای سلامتی مرتبط است.
Image

نقش صمغ ها و استابیلایزرها در لبنیات (بخش دوم)

صمغ ها بطور وسیع در صنایع غذایی برای تهیه ژل و به عنوان پایدار کننده و عوامل ... و گالاکتومنان ها استابیلایزر مناسبی جهت محصولات لبنی منجمد از قبیل بستنی استفاده می شوند.
Image

رنت میکروبی

واژه "رنت" در اصطلاح برای منشا حیوانی است اما رنت میکروبی عامل انعقادی است که توسط میکروارگانیسم‌های زنده همچون قارچ، کپک یا مخمر تولید می‌شود. این موجودات زنده مورد استفاده در محیط کنترل شده‌ آزمایشگاه رشد می‌کنند و بر تولید مقدار مناسب قارچ، کپک یا مخمر نظارت وجود دارد و هیچ قارچی در محصول نهایی وجود نخواهد داشت.
Image

نقش صمغ ها و استابیلایزرها در لبنیات (بخش اول)

صمغ ها و استابیلایزرها در لبنیات بطور وسیع در صنایع غذایی برای تهیه ژل و به عنوان پایدار کننده و عوامل سوسپانسیون مورد استفاده قرار می گیرند
Image

مایه پنیر و منعقد کننده ها

اگر بخواهیم عملکرد مایه پنیر و منعقد کننده ها را شرح دهیم اولین پروسه بیوشیمیایی لازم در فرآیند تولید پنیر، تبدیل شیر مایع به ساختار ژلی نرم است که معمولا به معنی دلمه است. این فرآیند به طور تصادفی هزاران سال پیش کشف شد و از آن زمان به بعد جهت انتقال ماده به شدت فاسد شدنی به شکل پایدارتری یعنی پنیر سودمند بوده است. مایه پنیر و منعقدکننده‌ها مقدمات آماده‌سازی آنزیم های پروتئولیتیک هستند که بعضی از آنها هزاران سال در تولید پنیر مورد استفاده شده است و به نظر میرسد؛ آنها قدیمی ترین کاربرد شناخته شده آنزیم ها هستند.
Image

استارتر کالچر پنیر چدار

باکتری‌های استارتر نقش مهمی در تولید پنیر دارند که از جمله می‌توان به رشد طعم و کنترل میکروارگانیسم‌های مضر اشاره کرد. کالچرهای مزوفیل از رایج‌ترین کالچرها هستند و برای بیش از 90% انواع پنیرها از جمله پنیر چدار استفاده می‌شوند.
Image

انواع پنیر

پنیر جز متنوع ترین گروه لبنی است که انواع پنیر در طیف وسیعی از طعم ها و فرم ها در سراسر جهان تولید می شود.