آرمان توسعه آپادانا
×

گروه بازرگانی آتاماد

مطالب خواندنی

Image

استارتر پنیر موزارالا

مهم ترین عملکرد استارتر کالچر ها در تولید موزارلا استفاده از لاکتوز و تولید اسید است. بنابراین به لحاظ شیمیایی به پنیر اجازه می دهد تا هنگام گرم شدن در آب داغ ، کشسان گردد. میزان پیشرفت اسید در طول تولید پنیر موزارلا باید دقیقاً کنترل شود تا در زمان کشش ، ترکیب صحیحی از pH لخته و نسبت کلسیم به کازئین حاصل شود. دیگر عملکرد های باکتری های استارتر کالچر شامل کنترل رشد فلور غیر استارتری، جلوگیری از رشد پاتوژن ها ،بهبود مدت ماندگاری، کمک به ایجاد عطر و طعم، پروتئولیز و رسیدگی پنیر است.
Image

استارتر پنیر

یکی از نیازهای اساسی در تولید بیشتر پنیرها، استفاده از كشت های استارتر است كه معمولاً به آن استارتر پنیر گفته می شود.
Image

استارتر ماست

ماست شناخته شده ترین ومحبوب ترین محصول تخمیری شیر در سراسر جهان است.
Image

دنیسکو

دنیسکو یک شرکت زیست فناوری مستقر در دانمارک است که در زمینه تولید مواد غذایی ، آنزیم ها و سایر محصولات زیستی و همچنین طیف گسترده ای از مواد دارویی فعالیت دارد.
Image

پنیر چدار و ویژگی های موثر بر آن (بخش دوم)

پنیر چدار دارای PH بین 2/5 و 3/5 است و معمولا برای ۲ تا ۱۰ ماه برای به عمل آمدن زمان نیاز دارد. عواملی که طعم پنیر چدار را تحت تاثیر قرار می دهند شامل پپتیدهای کوتاه ، آمینو اسید های آزاد، ترکیبات فرار و میزان چربی هستند. مقدار چربی یک عامل مهم برای ثبات و طعم است و به عنوان حلال برای ترکیبات آبگریز عمل می کند در حالی که تجزیه لیپید ها و تشکیل کتون ها از اسیدهای چرب آزاد نیز به طعم کمک می کنند.
Image

پنیر پروسس

پنیر پروسس فراورده ­ایست که با استفاده از پنیرهای دیگر ساخته می شود، مواد اولیه تولید این نوع پنیر انواع پنیر سخت با درجات رسیدن مختلف است. 

Image

پنیر چدار و ویژگی های موثر بر آن (بخش اول)

​پنیر چدار یک پنیر بسیار محبوب است و احتمالا یکی از انواع پرطرفدار پنیر در سراسر جهان است. نوعی پنیر سخت، با طول عمر طولانی است که هیچ گونه فلور سطحی ندارد. چدار در دنیا به دلیل مزه متمایز، بو و طعم خاص خود رایج است.

Image

ویژگی‌های فیزیکوشیمیایی و تغذیه‌ای‌ روغن پالم

​روغنپالم، چربی بدست آمده از بخش گوشتی رسیده میوه درخت روغن پالم است. 5 تولیدکننده‌یاول کشورهای، اندوزی، مالزی، تایلند، کلمبیا و نیجریه است. درخت روغن پالمبالاترین میزان بازدهی تولید روغن در ازای هر واحد زیر کشت را دارد.